Main menu

Wspieramy firmy transportowe

Firmy transportowe i spedycyjne od lat borykają się z małymi i dużymi złodziejami. Mali podkradają paliwo, ci więksi kradną towary.
Jak podawała Gazeta Prawna, problem kradzieży ładunków dotyczy 75 proc. firm zajmujących się przewozem międzynarodowym w Polsce – a jest ich ok. 28 tys.

Straty te można zminimalizować, współpracując z firmą detektywistyczną. Agencja Maat ma specjalną ofertę dla firm transportowych.

Zadzwoń!

Firmy logistyczne walczą z falą kradzieży.

Propozycja szkoleń na rok 2017

W bieżącym roku, poza dotychczasową paletą szkoleń proponujemy:

1. Zmiany w prawie pracy 2017 – co musisz zrobić i dlaczego.

2. Recepcja – Twój magnes na klientów.

3. Wzorowy sekretariat – poszerzenie Twoich szarych komórek.

4. Wartościowanie i opisy stanowisk pracy – wymóg czy potrzeba?

5. Jak odzyskać swoje należności – zalety skutecznej windykacji.

6. Audyt obszaru HR – od rekrutacji do rozwiązania umowy o pracę.

7. Audyt emocji – Emotion reading 2.0

8. Design thinking – przyszłość managerskiej pracy z ludźmi i pracy zespołowej w biznesie.

9. Motywacja 3.0, czyli jak radość i satysfakcja budują zaangażowanie w pracy.

10. Czasem trzeba się pokazać – sztuka wystąpień publicznych i prezentacji.

11. Corporate Mediation Center – lepiej się dogadać niż sądzić. Nowe narzędzie HR.

 

 

Zmiany przepisów prawnych w roku 2017

W 2017 roku zmiany dotkną niemal każdej dziedziny naszego życia. Począwszy od tych dotyczących przepisów drogowych i uprawnień młodych kierowców, poprzez zmiany w systemie ochrony zdrowia, edukacji, w administracji, podatkach i handlu. Dużo zmian będzie także w prawie pracy.

Istotna zmiana dotycząca wszystkich kierowców – Starosta będzie mógł podjąć postępowanie o zatrzymaniu prawa jazdy kierującemu, który złamał przepisy, nawet jeśli policja fizycznie nie odebrała mu dokumentu, zakłada nowela ustawy o kierujących pojazdami, która wchodzi w życie 1 stycznia.

Od 1 stycznia 2017 r. wchodzą w życie przepisy likwidujące Ministerstwo Skarbu Państwa, co jest zgodne z zapowiedziami premier Beaty Szydło. Rolę koordynatora polityki właścicielskiej będzie pełnił prezes Rady Ministrów.

Rok 2017 to także wiele zmian w podatkach. 1 stycznia wchodzi w życie „duża” nowelizacja ustawy o VAT. Jej celem jest ograniczenie nadużyć i uszczelnienie poboru VAT poprzez m.in. przywrócenie tzw. sankcji administracyjnej i ograniczenie rozliczeń kwartalnych. Nowela zakłada też utrzymanie do końca 2018 r. stawek VAT: 8 i 23 proc.

Dojdzie także do obniżki stawki CIT dla małych podatników z 19 proc. do 15 proc. Obniżona stawka ma obejmować firmy – płatników CIT – których przychód ze sprzedaży (wraz z kwotą należnego podatku od towarów i usług) nie przekroczył 1,2 mln euro rocznie.

 Inna wchodząca w życie nowelizacja ustawy o CIT zakłada obniżenie z 15 tys. euro do 15 tys. zł limitu transakcji gotówkowych dokonywanych przez firmy.

To tylko niektóre zmiany. Bardzo wiele zmian dotyczy także obszaru prawa pracy – minimalne stawki godzinowe 13 zł brutto, minimalnego wynagrodzenie – 2000 zł brutto, czas pracy, obowiązek ewidencji liczby godzin realizacji zlecenia i wiele innych.

By łatwiej przebrnąć przez te zmiany i nie narażać się na straty – skorzystaj z naszych szkoleń – Zmiany w prawie pracy 2017 r. Rezerwuj już dziś!

Wykład dla studentów

Detektyw Maciej Hajnus opowiedział studentom z Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Rzeszów o tajnikach pracy detektywa. Wykład odbył się w ramach X edycji Ogólnopolskich Dni Praktyk Prawniczych organizowanych przez stowarzyszenie.

Zgromadzonych zainteresowała przede wszystkim tematyka tropienia zdrad małżeńskich, ale i zagadnienia dotyczące poszukiwań zaginionych osób czy ewentualna możliwość współpracy detektywa z adwokatem.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze w aurze zaciekawienia i zainteresowania sposobem pracy detektywa.

skan elsa DSC_0367 DSC_0359

Detektyw dobry na zdradę

Częstą przyczyną rozwodów są zdrady małżeńskie. A małżonek zdradzający rzadko chce ukorzyć się i przyznać do zaistniałej winy po jego stronie. Zdradzany zaś często czuje się bezradny wobec kłamstw partnera, a sam na własną rękę nie jest wstanie wykazać dowodu na zaistniałą sytuację.

W takim wypadku, lekarstwem na udowodnienie winy zdradzającego jest skorzystanie z usług DETEKTYWA, który w sposób dyskretny, ale też nie budzący wątpliwości w sądzie, wykaże winę.

Trudnością dla zdradzanego współmałżonka jest fakt, że dla celów postępowania rozwodowego ważnym jest ustalenie winy jeszcze w momencie trwania małżeństwa. Patrzymy tutaj na faktyczne pożycie małżeńskie, a nie już na moment rozpadu małżeństwa, kiedy przykładowo zdradzający współmałżonek wyprowadził się i nie mamy już z nim żadnej więzi, nawet tej ekonomicznej.

Szkolenia prawne dla firm

reklama szkolenia prawne jpeg

W Nowym Roku ruszają ponownie nasze szkolenia.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na szkolenia prawne dostosowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa.

Szkolenia obejmują wszelkie dziedziny prawa począwszy od zagadnień handlowych, gospodarczych, poprzez kwestie wyjęte z prawa cywilnego, administracyjnego po zagadnienia czysto praktyczne, takie jak chociażby sposoby prowadzenia negocjacji. Kancelaria specjalizuje się także w szkoleniach z zakresu windykacji. Tematyka naszych spotkań jest szeroka.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu.

 

Zabezpieczmy swoje interesy zanim dłużnik ogłosi upadłość

Windykacja w dzisiejszych czasach to narzędzie niezbędne do odzyskania własnych należności. Nie warto zwlekać kiedy na koncie firmowym brak jest spłat należności od kontrahentów.

Dlaczego?
Bo im wcześniej odzyskamy co nasze, tym lepiej dla firmowej kieszeni. Coraz więcej firm ogłasza bowiem upadłość. Dzieje się to coraz częściej. A po ogłoszeniu upadłości proces odzyskiwania tego co nasze jest już dużo bardziej skomplikowany.
Powtarzając za Dziennikiem Gazetą Prawną
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/826091,coraz-wiecej-firm-produkcyjnych-i-handlowych-zglasza-upadlosc.html
i opierając się na danych z początku października tego roku, upadło dużo firm produkcyjnych i handlowych. Jak wynika z danych przedstawionych przez specjalistów spore problemy mają także firmy związane z branżą spożywczą. I tak np. we wrześniu zbankrutowało 71 spółek wobec 66 w tym samym czasie roku poprzedniego. W sumie, od początku roku splajtowało 630 przedsiębiorstw, podczas gdy rok temu 713.

Upadłość – co to takiego?
Najogólniej mówiąc upadłość to procedura regulowana przepisami prawa, którą wszczyna się w razie, gdy dłużnik stał się niewypłacalny. Wtedy do tzw. masy upadłości wchodzą wszyscy jego wierzyciele. A jak się domyślamy może być ich spora liczba. Po ogłoszeniu upadłości małe są szanse na to, żeby odzyskać pełnię swoich należności.

Droga negocjacyjna, sądowa i komornicza, która składa się na działania windykacyjne jest o wiele bardziej skuteczna.

Podkarpacka Agencja Bezpieczeństwa Biznesu MAAT      +48 533 934 877  +48 509 394 580     m.hajnus@kancelaria-maat.pl    ul. 3 maja 28/22, 35-030 Rzeszów