Main menu

Zabezpieczmy swoje interesy zanim dłużnik ogłosi upadłość

Windykacja w dzisiejszych czasach to narzędzie niezbędne do odzyskania własnych należności. Nie warto zwlekać kiedy na koncie firmowym brak jest spłat należności od kontrahentów.

Dlaczego?
Bo im wcześniej odzyskamy co nasze, tym lepiej dla firmowej kieszeni. Coraz więcej firm ogłasza bowiem upadłość. Dzieje się to coraz częściej. A po ogłoszeniu upadłości proces odzyskiwania tego co nasze jest już dużo bardziej skomplikowany.
Powtarzając za Dziennikiem Gazetą Prawną
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/826091,coraz-wiecej-firm-produkcyjnych-i-handlowych-zglasza-upadlosc.html
i opierając się na danych z początku października tego roku, upadło dużo firm produkcyjnych i handlowych. Jak wynika z danych przedstawionych przez specjalistów spore problemy mają także firmy związane z branżą spożywczą. I tak np. we wrześniu zbankrutowało 71 spółek wobec 66 w tym samym czasie roku poprzedniego. W sumie, od początku roku splajtowało 630 przedsiębiorstw, podczas gdy rok temu 713.

Upadłość – co to takiego?
Najogólniej mówiąc upadłość to procedura regulowana przepisami prawa, którą wszczyna się w razie, gdy dłużnik stał się niewypłacalny. Wtedy do tzw. masy upadłości wchodzą wszyscy jego wierzyciele. A jak się domyślamy może być ich spora liczba. Po ogłoszeniu upadłości małe są szanse na to, żeby odzyskać pełnię swoich należności.

Droga negocjacyjna, sądowa i komornicza, która składa się na działania windykacyjne jest o wiele bardziej skuteczna.

Podkarpacka Agencja Bezpieczeństwa Biznesu MAAT      +48 533 934 877  +48 509 394 580     m.hajnus@kancelaria-maat.pl    ul. 3 maja 28/22, 35-030 Rzeszów